???????????????????????????????????????????????????????????????????????? Off Topic

Szczęśliwie żyjemy w czasach w których świadomości tego co jest dla nas dobre a co nie, jest dość duża.  Sporo się mówi o tym w kontekście żywności, na co zwracać uwagę robiąc zakupy spożywcze, co nam szkodzi, na co uważać, a co jest wręcz trujące.  W tym poście chciała bym zwrócić uwagę, że nie tylko to co jemy wpływa na nasze ciało, ale tez to co na nie nakładamy. Kremy, balsamy, odżywki w błyskawicznym tempie wnikają w nasze ciało  i tak jak jedzenie albo je odżywią albo trują…  więc warto najpierw sprawdzić skład kosmetyku przed jego użyciem. Muszę powiedzieć, że głębsza lektura dotycząca składowników używanych obecnie w przemyśle kosmetycznym mnie przeraziła. ZGROZA 

szkodliwe-kosmetyki Naprawdę warto czytać etykiety, zachęcam do zapoznania się z nazwami, aby wiedzieć na co uważać. Opis szkodliwych składników znajdziecie tutaj i na załączonym obrazku. Ja osobiście zwracam uwagę, żeby w moich produktach przede wszystkim nie było:

  • parabenów mają przedłużać trwałość kosmetyków są toksyczne i mogą być przyczyną uczuleń i innych reakcji alergicznych.
  • olejów mineralnych czyli produktów ubocznych ropy naftowej! Zatykają pory, spowalniają regenerację naskórka, wysuszają, nasza skóra przez nie nie oddycha i nie wchłania innych wartościowych rzeczy z kosmetyku.
  • Sodium Lauryl Sulfate (SLS) powoduje pienienie się produktu…  wysusza i podrażnia skórę, wywołuje świąd i wypryski. Szczególnie szkodliwie działa na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych.  Czyści poprzez niszczenie warstwy lipidowej  skóry.
  • produktów pochodzenia zwierzęcego  Nie wiem jak wy, ale ja nie mam ochoty smarować się tłuszczem zwierzęcym, albo resztkami pochodzącymi z rzeźni… Kolagen pozyskuje się ze świńskiej skóry lub kości, Elastyna pochodzi z tkanek krowich lub ptasich, Keratyna z wełny owczej lub ptasich pazurów i swoją drogą jest toksyczna dla ludzkiego organizmu.

Liczę, że Was to zainteresowało i zwrócicie uwagę na skład Waszych kosmetyków. Dbajmy o siebie i patrzmy czego używamy, czasem warto wydać troszkę więcej na naprawdę wartościowe produkty  niż kupować tani który zamiast pomagać szkodzi.

Pozdrawiam!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *