Slight Edge Motywacja

Jestem pod ogromny wrażeniem filozofii Slight Edge przedstawionej przez Jeffa Olsona w książce o tym samym tytule. Jest to naprawdę dobra i motywująca lektura, którą gorąco wszystkim polecam. Niestety nie jest dostępna w języku Polskim, ale myślę, że to tylko kwestia czasu.

6a00d8341c500653ef01a511743a0e970c-800wi
Codziennie podejmujemy szereg decyzji począwszy od tego czy wstać z łóżka, co zjeść , w co się ubrać , co robić, czego dziś nie robić, jak zareagować na pewne sytuacje, z kim się spotkać itd. itd. itd. Często nie przywiązujemy wagi do tych decyzji ponieważ uważamy, że nie mają one większego wpływu na nasze życie. Jeff Olson uważa, że to błąd. Nasze codzienne decyzje mą znaczenie, ponieważ albo się dzięki nim się rozwijami i idziemy w kierunku upragnionych celów, albo stoimy w miejscu – a to prosta droga do porażki. Załóżmy, że ktoś się odchudza, jego celem jest szczupła sylwetka i zdrowe ciało staje przed wyborem co dziś z
jeść. Fast food czy może pełno wartościowy obiad? Czy jeżeli zdecyduje się na fast food to od razu przytyje i już nigdy nie schudnie? Raczej nie, a jeśli zdecyduje się na coś zdrowego to czy od razu schudnie? Też raczej nie… w związku z tym ta jedna decyzja nie wpłynie drastycznie na jego cel, bo przecież jutro już na pewno będzie jadł zdrowo (hahaha). Otóż Jeff Olson mówi, że ma to wpływ i to ogromny, ponieważ biorąc pod uwagę upływ czasu i sposób myślenia danej osoby jest ona na ścieżce do sukcesu lub na ścieżce do porażki. Jeden fast food nie sprawi, że ktoś będzie gruby, ale ciągłe powtarzanie takiego schematu myślowego prowadzi do większej ilości niezdrowego jedzenia i w konsekwencji sprawi, że jednak się przytyje. Jeden zdrowy posiłek nie zmienia nas w fit szczupłych ludzi, ale regularne jedzenie zdrowo i dbanie o siebie, po upływie określonej ilości czasu daje widoczne rezultaty. O tym jest książka, regularne wykonywanie jakiejś prostej czynności przez dłuższy okres czasu daje widoczne efekty.
Trzeba cierpliwości i wytrwałości. Niestety sposób myślenia współczesnego społeczeństwa jest zupełnie inny. Wszystko chcemy mieć natychmiast, tu i teraz, czekanie jest nudne, zniechęca… niestety nie ma innej drogi na skróty, trzeba pracować i konsekwentnie dążyć do realizacji swoich celów nawet jeśli efekty nie pojawiają się od razu nie można się poddawać tylko cisnąć dalej. Najpierw siejemy, potem pielęgnujemy, podlewamy, wyrywamy chwasty, by po pewnym czasie móc cieszyć się zbiorami. Podejmujemy jakąś decyzję, zaczynamy określone działania i je powtarzamy, co dziennie, konsekwentnie, aż do uzyskania pożądanych efektów. Nie można się poddawać!!!!!!!!!!!!
jo_theslightedge_8thanniversayhardbackTa książka pojawiła się w moim życiu w idealnym momencie, bo ja też zawsze chce mieć wszytko tu i teraz… bardzo łatwo się zniechęcałam i poddawałam. Wiedziałam, że na wszytko potrzeba czasu, ale umiałam się wytłumaczyć, że to i tak nie ma znaczenia jeśli dziś nie wytrwam w jakimś postanowieniu. „Dziś jestem zmęczona odpuszczę sobie trening”, albo „tyle mam innych rzeczy na głowie nie będę gotować sama zjem coś na mieście”, „żyje się raz bawmy się” o albo najlepsze „zajmę się tym jutro”, „zrobię to później” NIE!!! To jest najgorsze co można sobie robić! Odkładać swoje marzenie na później, no niestety trzeba na wszytko czasu, to nie traćmy go więcej tylko weźmy się do roboty już dziś, już teraz. Niby piszę te słowa do Was a tak na prawdę piszę je bardziej do siebie.

Zamień proste codzienne czynności w ogromy sukces.

Tego się trzymam i przeżywam mój dzień bardziej świadomie.
Mam nadzieje, że zainteresował Was ten post :) Oczywiście to tylko jakiś mały fragment tego o czym tak właściwie jest ta książka, mocno polecam przeczytanie bo na prawdę robi wrażenie. Zachęcam też do obejżenia poniższych filmików na temat Slight Edge mi się przydały i uważam je za bardzo wartościowe.

Mirosław Zelent

Brian Johnson

pozdrawiam

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *