Po co to wszystko…? FENOMEN PORANKA – podsumowanie Motywacja

Przyznam, że miniony tydzień był interesujący a książka ‚Fenomen Poranka’ Hal’a Elrod’a miała na to spory wpływ. Przede wszystkim zmobilizowałam się do wcześniejszego wstawania. Wykorzystałam nareszcie, dobrze znane mi techniki pracy nad sobą do stosowania którch nie umiałam się wcześniej zmobilizować. Widzę wyraźnie, że mój mózg pracuje na znacznie wyższych obrotach po takim poranku. Jestem też zdecydowanie bardziej produktywna i szybcie ‚załatwiam’ sprawy jakie mam do ogarnięcia danego dnia.

Podsumowując, istotnym przesłaniem ksiązki jest świadome wstawanie. Autor zachęca, aby poranek uczynić przyjemnym doznaniem a nie złem koniecznym. Zamiast bycia ospałym zoombie, mamy być świeżymi, chętnymi do życia ludzmi. Podaje szereg wskazówek jak dobrze obudzić się rano. Zwraca uwagę jak dużo zależy od tego jak wygląda nasza pierwsza godzina po przebudzeniu. Jeśli nasz poranek jest nerwowy i chaotyczny to jak wygląda reszta naszego dnia? Sami zwróćcie na to uwagę. Może jest leniwie i ospale i cały dzień potem nam tak mija? Nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja dostrzegam tą zależność i widzę, że udany poranek ma znaczący wpływ na dalszą część mojego dnia.

Z racji, że wybieram świadome życie i wierzę że mam na nie spory wpływ, decyduje się stosować poranne praktyki z opisywanej tutaj książki. Czy wszystkie.. okaże się. Sam autor zachęca, aby każdy tworzył ‚swoje rytuały’, więc wybiore te co na mnie najlepiej działały. Chociaż chyba dla mnie najważniejsze było znalezienie odpowiedzi na pytanie ‚po co?’. Po co wstałam dziś rano? Po co pracuje nad sobą? Po co się rozwijam? Po co to wszystko? Odpowiedzi są zbyt intymne więc, przepraszam nie dziś… dziele się natomiast pytaniem. Odpowiedz dużo rozjaśnia i daje kopa do działania. Jeśli wiesz po co coś robisz ma to znacznie więcej sensu prawda?

Tyle na dziś udanego wtorku kochani i obyście zawsze wiedzieli po co coś robicie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *