Masz wybór! – czyli o definiowaniu siebie Motywacja

Wiem że często to piszę, może dlatego że głęboko w to wierzę, ŻYCIE POWINNO BYĆ EKSCYTUJĄCĄ PRZYGODĄ ! Jeżeli nie cieszy Cię to jak ono teraz wygląda to chyba najwyższy czas coś z tym zrobić. Przeraża mnie wizja zmarnowania mojej ziemskiej egzystencji, obudzenia się jako staruszka z poczuciem, że nie tak to powinno wyglądać…

Zdaje sobie sprawę, że łatwo mi mówić. Jestem ‚zdefiniowana’ – jestem tancerką, wiem co lubię, wiem czego chcę, moja pasja jest moją pracą i odwrotnie. Co więcej mam odwagę sięgnąć po swoje marzenia, iść za ciosem i mimo strachu, przekraczać ograniczenia i się rozwijać. Ale nie zawsze tak było, pamiętać mój pierwszy post? Szewc, marzenia, filozofia… wtedy  nie byłam zdefiniowana, owszem miałam przeszłość taneczną, ale to zostawiłam na rzecz ‚normalnej pracy’. Czułam się nieszczęśliwa, ale nie miałam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Jedyne co mi przyszło do głowy to spisanie wszystkich moich marzeń na kartce.

Pamiętam to jak dziś, to co pisałam było tak nierealne w tamtym momencie, ale w przypływie emocji po prostu puściłam wodzę fantazji – nie miałam wtedy pojęcia, że to jedna z najskuteczniejszych technik wyznaczania i realizowania celów. Pozwoliłam sobie na ‚wielkie’ marzenia. Czyli właściwie zdefiniowałam siebie sama. Nikt nie zrobił tego za mnie. To skoro ja mogłam to zrobić to dlaczego Ty nie możesz?

Ciężko mi uwierzyć, że nie masz żadnej pasji i jakichkolwiek umiejętności. Bardziej prawdopodobne jest dla mnie że a) nie masz wystarczającej wiedzy jak swoje hobby przekuć w biznes b) nie wierzysz w siebie i swoje wizje c) jesteś po prostu leniwy i najzwyczajniej na świecie Ci się nie chce bo jest dobrze tak jak jest więc po co kombinować. Cóż wiedzę można zdobyć na pewno ktoś już zarabia na tym co Ty lubisz wystarczy poszukać. Nad pewnością siebie też możesz samodzielnie pracować ale najpierw trzeba przeskoczyć lenia. Tego nikt za Ciebie nie zrobi, ale masz wybór. Od Ciebie zależy co z tym zrobisz. Mamy przywilej i komfort żyć w czasach w których możemy zdefiniować siebie sami, pojechać gdzie tylko chcemy, nauczyć się tak wiele. Nie zmarnuj wiec swojego ziemskiego czasu tylko wykorzystaj swoje talenty, pomnażaj denary bo przecież po to tu jesteś.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *