Mapa Marzeń Motywacja

Na zajęciach z dzieciakami, po rozgrzewce, zazwyczaj robię jakąś zabawę, która tą rozgrzewkę uzupełnia. Często jest to „taneczny berek” – jedno dziecko goni, kogo złapie ten zamarza w jakieś pozie tanecznej. Obserwując uczniów podczas tej zabawy zauważyłam, że niektóre zanim zaczną biec obserwują całą sale i startują w kierunku jakiegoś określonego dziecka. Często zanim je dogonią po drodze łapią jeszcze kilku innych uczestników. Takie dzieci dużo szybciej wyłapują pozostałych, wybierając swoje „cele” po kolei i biegnąc. Są też takie, które się nie zastanawiają, po prostu sobie biegają, dobrze się przy tym bawiąc, czasem uda im się kogoś złapać czasem nie. Ta prosta zabawa dała mi dużo do myślenia, jakim ja jestem berkiem? Czy wyznaczam sobie cel czy może biegam bez sensu tylko dla zabawy?

Uważam, że to bardzo ważne pytanie. Jesteś zadowolony ze swojego życia? Wiesz do czego dążysz? Gdzie Cię zaprowadzi to co teraz robisz? Gdzie widzisz siebie za 5 lat? To nie są jakieś bzdurne filozoficzne pytania, tylko fundamentalne sprawy. Każdy, absolutnie każdy, nie ważne ile ma lat i w jakim punkcie swojego życia jest, powinien się nad tym zastanowić. Od 2007 roku ja tak robię. To gdzie jestem teraz jest wynikiem moich działań i decyzji z przeszłości. Wy zrobiliście to samo, jedni z Was bardziej świadomie inni mniej, ale każdy jest sam odpowiedzialny za to jak obecnie wygląda jego życie czy tego chce czy nie. Oczywiście łatwiej jest przenieść odpowiedzialność na innych ludzi czy okoliczności, ale faktem jest „Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz”. Sam decydujesz o swoim życiu. Nie ma w tym co pisze nic niezwykłego i odkrywczego, a mimo to wiele osób przechodzi przez życie nieświadomie, wierząc, że nie ma innych opcji, jest jak jest i trzeba się z tego cieszyć, przecież zawsze mogło być gorzej. Przeraża mnie to… nie ma rzeczy niemożliwych, na prawdę jeśli bardzo czegoś pragniesz znajdziesz sposób by to zrealizować. Trzeba tylko wiedzieć czego się chce.

Używam zamiennie słów cel i marzenie, dla mnie to to samo, moje marzenia to cele do zrealizowania. Jeśli mogę coś sobie wyobrazić to mogę to osiągnąć. Różne są metody wyznaczania celów i realizacji marzeń. Za jedną z najfajniejszych uważam MAPĘ MARZEŃ! Jest to tablica na której umieszczasz to czego pragniesz. Taka zabawa sprawia, że koncentrujesz się na swoich marzeniach i jesteś bardziej ich świadomy.

To na czym się koncentrujesz rośnie

T.Harv Eker

FullSizeRenderZachęcam stwórz swoją własną, prywatną wyjątkową jak Ty, MAPĘ MARZEŃ. Wszystko zależy od Ciebie! Na kartkę, brystol, karton, tablicę przyklejasz różne obrazy lub rysunki ludzi, miejsc, rzeczy których pragniesz w swoim życiu. To bardzo zabawny i przyjemny sposób określania tego czego właściwie chcesz i jak by to miało wyglądać. Taka mapa inspiruje i sprawia, że Twoje marzenia są bardziej rzeczywiste. Gwarantuje, że ta technika czyni cuda! Ja stworzyłam w wakacje swoją (obrazek po lewej) i muszę powiedzieć, że po kolei moje obrazy się materializują.

Nie ma na co czekać, bierz się za swoją! Marzenia są po to by je realizować.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *