Jesteś wyjątkowy! Motywacja

Każdy z nas jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju ! Nikt nigdy nie będzie chodził, mówił, myślał, czuł czy wyglądał tak jak Ty lub ja. Możemy być podobni do siebie, ale nigdy nie będziemy identyczni. Stale uświadamiam to sobie. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy i ma prawa żyć po swojemu zgodnie z wartościami jakie wyznaje do póki nie krzywdzi innych. Nikogo nie muszę udawać, nikogo nie muszę naśladować, mam prawo mowić, myślec i robić to co uważam. Być zwyczajnie sobą.

I tak samo jak pewne jest to, że każdy spadający płatek śniegu ma doskonały wzór i nie istnieją dwa wzory jednakowe, tak też nie istnieją dwie identyczne osoby

Colin C. Tipping

FullSizeRender (13)

Ty też masz do tego prawo i nie zapominaj o tym! Jesteś cudem ! Istniejesz i masz ogromną wartość. To jest Twoje życie i od Ciebie zależy co z nim zrobisz. Nie jest to życie Twoich rodziców, znajomych tylko Twoje i masz prawo przeżyć je po swojemu. Zawsze znajdzie się ktoś kto Ci powie, że on wie lepiej, jak Ty powinieneś żyć, ale w ostateczności od Ciebie zależy kogo posłuchasz siebie czy innych. Dlatego warto siebie poznać, odkryć czego się chce o czym się marzy i pójść za tym ! Nie urodziliśmy się po to by kogoś zadowalać, by spełniać czyjeś oczekiwania czy ambicje! Można żyć według własnych zasad. Tylko trzeba mieć odwagę i wiedzieć czego się chce.

Ja wiem czego chce mam jasna wizje przyszłości i nie interesuje mnie co myślą o tym inni. Nie każdy musi mnie lubić proste, po za tym kim są inni żeby wiedzieć lepiej jak ja powinnam żyć. Zawsze jak mi ktoś ‚doradza’ zastanawiam się kim on jest czy ta osoba żyje w zgodzie z tym co mówi? Czy ja chciałabym żyć tak jak ona? Jeśli tak biorę pod uwagę jej słowa jeśli nie phi strzepuje komentarz i idę dalej. Daje mi to jeszcze większa motywacje do działania. Zawsze tez zastanawiam się kim ja jestem żeby wiedzieć lepiej i oceniać życie innych. Mogę stwierdzić ze ja nie chce tak żyć ale nie mam prawa wtrącać się komuś z butami i mówić mu co powinien a czego nie powinien robić. Mogę doradzać tylko jeśli mnie ktoś o to pyta.

FullSizeRender (12)

 

Moje wnioski i przemyślenia przelewam tu. Dzielę się nim też z moimi uczniami, ale zawsze staram się by to co mówię i piszę było tylko jakaś inspiracja, motywacją a nie prawdą ostateczną. Czuje i wiem, że życie może być ekscytująca przygodą i kiedy mi na kimś zależy chce się tym dzielić, ale nie zmuszę innych by podążali za swoimi marzeniami jeśli im się nie chce… I to też jest w porządku ! Czasem do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć… A może ja wcale nie mam racji bo życie to jeden wielki przypadek, nie wiem.

Wiem natomiast że przyjemność sprawiło mi napisane tego posta. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Nie bójmy się marzyć i po te marzenia sięgać. Skupy się na sobie a nie na ocenianiu innych… życie będzie przyjemniejsze.

FullSizeRender (11)

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *