Filozofit powraca Motywacja

Mam takie marzenie… budzę się rano w mojej pięknej sypialni, w moim wymarzonym domu, koło mojego ukochanego męża. Przeciągam się, ubieram szlafrok i idę obudzić dzieci. Wszyscy wstają a ja przygotowuje pyszne śniadanie. Wspólnie jemy, śmiejemy się , rozmawiamy o wszystkim i niczym. Grzesiek zgarnia dzieci do szkoły, a ja ogarniam po śniadaniu. Potem wychodzę na werandę/taras/patio z moją pyszną kawą otwieram laptop i piszę następne rozdziały mojej kolejnej książki…

 

Kiedyś to marzenie brzmiało jak fikcja… Dzisiaj będąc w 9 miesiącu ciąży, 5 lat po ślubie, siedząc przed laptopem wydaje mi się bardzo realne i możliwe. Brakuje jeszcze domu, patio i wcześniejszych książek, ale jest 2018 więc mam jeszcze trochę czasu, w końcu dzieci muszą być na tyle duże by chodzić do szkoły. Daje sobie tak 8 – 10 lat na realizację tego marzenia.

 

Określanie celów mniej lub bardziej szczegółowo sprawiło, że jestem tu gdzie jestem, po prostu wiedziałam czego chcę. Znalazłam pracę, która była jednocześnie moją pasją. Zakochałam się i stworzyłam związek w którym czuje się bezpieczna i szczęśliwa. Zaczęłam blogować mimo, że bardzo się tego bałam. Wyjechałam do Indii i spędziłam tam pół roku występując w bollywoodzkich teledyskach początkowo nie mając pojęcia jak to zrobić. Teraz jestem w ciąży i to dokładnie w momencie w jakim planowałam być plus piszę właśnie moją pierwszą książkę jak myślicie uda mi się ją wydać… ?

 

Wyobrażałam sobie intensywnie to czego w danym momencie pragnęłam a życie podsunęło mi okazje, które wykorzystałam. Każdy tak może tylko musi uwierzyć, że jego marzenia mają szansę na realizację. Choć po pierwsze to trzeba mieć marzenia i wiedzieć czego właściwie się chce bo określenie typu ‘chcę być szczęśliwa i spełniona’ jest niestety zbyt ogólne. Co daje Ci szczęście? Kiedy czujesz się spełniona? To są pytania na które trzeba sobie odpowiedzieć.

 

Najlepszym sposobem na przewidywanie przyszłości jest jej tworzenie…

powiedział ktoś mądry. Filozofit wraca do akcji, aby dzielić się doświadczeniami, przemyśleniami i wszystkimi innymi mniej lub bardziej mądrymi kwestiami, dzięki którym choć część odwiedzających tego bloga osób będzie miało możliwość tworzyć swoją przyszłość świadomie i z pasją. Spodziewajcie się bardziej wyczerpujących materiałów popartych badaniami naukowymi, pełnych konkretnej wiedzy i narzędzi jak kreować swoją przyszłość i żyć swoimi marzeniami bo moje określenie celów i wizualizacja to jedynie początek przygody. Będzie również trochę prywaty czyli cała seria postów Filozofit w ciąży, Z życia instruktora tańca i takich pisanych pod codziennym natchnieniem. Liczę że jesteście podekscytowani bo ja bardzo.

 

Do zobaczenia wkrótce.

Filozofit Anita


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *