5 fundamentalnych pytań na drodzę do realizacji marzeń Motywacja

Mamy połowę października, dwa i pół miesiąca do końca roku, kończy się 2018
… czujecie to?!?! Przyznam szczerze, że ja nie. Przecież dopiero co byłam w Indiach i tańczyłam z Salmanem a tu już mijają dwa lat od mojego wyjazdu. Dopiero co wróciłam i zdecydowałam, że jestem gotowa na dzieci a już od miesiąca i 4 dni jestem mamą. Nie ogarniam… Kiedy to zleciało ?!

Muszę powiedzieć, że uderzyło mnie to odkrycie i skłoniło do zweryfikowania jakie miałam cele i marzenia na ten rok. Główne udało mi się osiągnąć, w tym najważniejsze, aby zostać mamą, ale wciąż kilka potężnych czeka na realizację. Więc muszę spiąć poślady bo co jak co, ale ja swoje marzenia przekuwam w rzeczywistość.

Aby mi się to udało muszę porządnie przyjrzeć się tym celom i odpowiedzieć sobie na 5 fundamentalnych pytań:

1. Czemu chcę coś zrobić?

2. Co mi to da?

3. Co się stanie jeśli tego nie zrobię?

4. Czy wiem jak to zrobić?

5. Jaki będzie mój pierwszy krok?

 

Odpowiedzi pokażą jak bardzo mi na danym marzeniu zależy i albo mnie zmobilizują do działania albo pokażą, że tak naprawdę mi na czymś nie zależało. Z doświadczenia wiem że odpowiedzi na tego typu pytania warto sobie zapisać aby móc sobie to potem przeczytać i przemyśleć.

Łatwo pod koniec roku odpuścić i przełożyć coś na przyszły rok… a w przyszłym roku na później i tak dalej i tak dalej. Bez sensu, życie nas wtedy omija, albo chce zrealizować swoje marzenie albo nie. W prawo lub w lewo! Trzeba brać się do działania albo przestać gadać i zapomnieć o tym raz na zawsze.

Jedynym usprawiedliwieniem braku działania jest świadomość, że to nie jest odpowiedni moment. Spoko, ale w takiej sytuacji trzeba ustalić Kiedy będzie odpowiedni moment Kiedy Kiedy Kiedy i to kiedy zapisać, zapamiętać i jak nadejdzie działać.

Tyle w tym temacie, dziękuję za uwagę, liczę że pomocny wpis. Bierzcie się za realizację swoich celów. Niech to zakończenie 2018 roku będzie owocne! Obyśmy byli z siebie dumni w Sylwestra.

Buziaki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *