Zdrowa Dieta Inspiracje

Jedzenie ach jedzenie … jak ja lubię jeść ! Jedzenie sprawia mi ogromną przyjemność, chyba nie tylko mnie prawda? Często posiłek jest relaksem po ciężkim dniu, przerwą w pracy, częścią spotkania towarzyskiego lub początkiem randki. Często w jedzeniu nie chodzi tylko o zaspokojenie potrzeby życiowej, ale o doznania i przyjemność jaką ze sobą niesie. Musi smakować i wyglądać.

IMG_0952Przyrządzając posiłki często korzystamy z gotowców  sprawiających że potrawy są smaczniejsze. Przyprawy, sosy z proszku, dodatki z puszek i tym podobne… Też tak kiedyś robiłam, jednak moja świadomość tego co jem znacząco wzrosła. Zaczęłam czytać i przyglądać się składnikom moich ulubionych produktów. Wszędzie jakieś słowa których nie rozumiem… Poszukałam co jest co i się przeraziłam, co to jest!? Sama chemia!!! Czym ja się faszeruje!? Tragedia.

Organizm rozpoznaje to co naturalne a na sztuczne rzeczy reaguje jak na intruzów. Broni się przed nimi jak może, ale z duża ilością nie daje sobie po prostu rady. Zaczynaja się problemy żołądkowe, wzdęcia, pryszcze na twarzy, alergie a często robi się jeszcze gorzej. Organizm sobie nie radzi i zaczyna źle funkcjonować. Uważam, że wielu chorób można było by uniknąć stosując zdrowa dietę. Zła kondycja ciała to też złe samopoczucie. Nerwowość, stres – można temu zapobiegać jedząc po prostu zdrowo.

OK czym w takim razie jest dla mnie ta zdrowa i zbilansowana dieta? Jak powiedział Leonardo da vinci „prostota jest szczytem wyrafinowania”. Im najmniej przetworzona żywność, im mniejsza ilość przecinków w składzie, tym lepiej. Zwracam wiec uwagę na to co jest napisane na etykietce. Jeśli czegoś nie rozumiem sprawdzam a nie ufaj że na pewno nie jest to nic złego.

Widzę jak na mnie wpływa sposób odżywiania. To niesamowite tak siebie poobserwować. Polecam, sprawdź jak się czuje godzinę, dwie po danym posiłku. Wtedy zobaczysz co ci złoży, syci, daje energię, a co nie. Kiedy jem przygotowane i przemyślane wcześniej dania dużo lepiej się czuje. Nie tylko mam sile ale generalnie czuje się lepiej. Myśle co jem, staram się nie jeść w pośpiechu i pilnuje regularności. Spróbujcie, nie ma potrzeby mieć jakiś spektakularnych diet, żeby cieszyć się zdrowym ciałem. Po prostu mniej chemii więcej naturalności i robimy to konsekwentnie, cały czas, slight edge zawsze dział. Moim zdaniem to jedyny sposób na zdrowe ciało i szczęśliwe życie.

Polecam cykl książek Beaty Pawlikowskiej „W Dżungli Zdrowia”, po prostu otwiera oczy :)Pawlikowska2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *