OLYMPUS DIGITAL CAMERA Inspiracje / Video

Jakiś czas temu spotkałam się z niesamowicie ciekawym zestawem ćwiczeń zwanym – Rytuałem Tybetańskim.  Pokazało mi go moja koleżanka Ela za co jestem jej bardzo wdzięczna. Przypominał mi trochę jogę, powitanie słońca… a ja lubię takie klimaty wiec szybciutko poczytałam co i jak, zastosowałam i zakochała się na maksa! Prosty, przyjemny i szybki do wykonania. Nie potrzeba specjalnie dużo miejsca, ani żadnych sprzętów. Potrzeba tylko ciebie i Twojej uważności. Od jakiegoś czasu praktykuje Rytuał co rano i powiem Wam, że czuje się rewelacyjnie i gorąco polecam wypróbowanie go na własnym ciele.

Ćwiczenia tybetańskie rozpowszechnił Peter Kelder swoją książką: ” Źródło wiecznej młodości”. Opisał w niej historię pułkownika armii brytyjskiej  który wyruszył do Tybetu zaintrygowany opowieściami o starych, schorowanych ludziach odzyskujących zdrowie i witalność w tajemniczym himalajskim klasztorze. Po długich poszukiwaniach dotarł do owego klasztoru gdzie pod okiem mnichów nauczył się 5 prostych ćwiczeń zwanych rytuałami.

Systematyczna praktyka daje niesamowite rezultaty. Dodaje energii, wzmacnia organizm i znacząco poprawia samopoczucie. Każdy Rytuał usprawnia działanie innego narządu w naszym organizmie. Zaleca się, aby początkowo wykonywać tylko 3 powtórzenia danego ćwiczenia. Z każdym tygodniem można dodawać o jeden lub o dwa powtórzenia więcej. Docelowo powinno wykonywać się 21 powtórzeń, ale nie ma reguły, wszystko zależy od indywidualnych możliwości danej osoby.

Opis wszystkich rytuałów znajdziecie na tej stronie. Polecam również obejrzenie poniższego filmiku .

 

Pozdrawiam!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *